HLAVNÁ STRANA
ARCHÍV
E-SHOP
REKLAMA A IKONY
ČO SME CHCELI
PETÍCIE ZA PC
HĽADANIE
FÓRUM
REDAKCIA

 
 
 
 

OFICIAL INFO
PRVÉ INFO O PC
HARDWARE NÁROKY
RECENZIE
ZAUJÍMAVOSTI
NÁVODY
MULTIPLAYER
NICOV ŽIVOT
PRÍBEH V HRE
ZOZNAM MISII
CHEATY
POSTAVY V HRE
INGAME INTERNET
POLÍCIA
DOPRAVA
TIPY A POSTREHY
ENGINE EUPHORIA
PS3 COLLECTOR
VYDANIA HRY
TRAILER
GAMEPLAY
PATCH INFO
INFO O SLOVENČINE
XBOX 360 NEDOSTATKY
AJ INÉ ONLINE HRY

 
 
 
 

WALLPAPER
SCREENSHOTS
SCREENY EF LC
ARTWORKS
NEDOSTATKY
COVERS
SKENOVANIA
OBRAZOVÉ DETAILY
FANÚŠIKOVIA
INÉ

 
 
 
 

TRAILERS
GTA FONTS
WIN XP STARTUP
OSTATNÉ

 
 
 
 


 
 

 

 
 
 

 

 

kúpiť hru

GameExpres.sk

 
 
 
Meno: Grand Theft Auto IV  - Žáner: Akčné, Adventúra - Vývojár: Rockstar North Rockstar Toronto - Vydavateľ: Rockstar Games - Dátum vydania: Dec 2, 2008 - Jazyky: English, French, Italian, German, Spanish
Ochrana: SecuROM™
 
 
 
Slovenčina do hry
gta inside
ABCgames.sk ...
 Need for Speed UnderCover

MUVI.sk - film magazín
Zaujimavosti.net
TOP5 rebríčky
ZN.SK magazín

 
 

 

 

 

Prvý dojem...
Na tejto stránke sa dozviete niečo viac z myšlienok a dojmom po prvom zapnutí a pri prvej hre.

 
  
 
Prvé dojmy podľa Frutika...
Konečne ! Takýto uvoľnený povzdych si dopriali všetci fanúšikovia série GTA dňa 29.04.08. Všetci, ktorí sa od tohto dátumu rozhodli viesť dvojitý život.. Ten svoj a zároveň život trochu naivného avšak nesmierne húževnatého chlapíka zo Srbska menom Nicolas Bellic.

Dovoľte mi však, aby som najprv predstavil moju identitu. Moje meno je Richard ( Fruitík ) a budem sa s tými, čo ešte nemajú možnosť tento svätý grál hier hrať, deliť o priame zážitky z hry. Spolu s mojím bratom Petrom ( Goldenik ) budeme pararelne hrať túto hru každý na svojom Playstatione, preto budeme mať možnosť otestovať a dôkladne preskúšať nielen multiplayer, ale aj pravdebodobne rozličné scenáre vývoja v hre. Každý sa vydáme inou cestou a snáď Vás to bude baviť rovnako ako nás.

GTA je čosi výnimočné.. Prvotné predaje hovoria za všetko.. .Veď v Take Two hovoria o objednávkach 80 ks za minútu. Vôbec sa nebudem diviť, ak to bude najúspešnejšia hra všetkých čias. Tak.. ja viem.. dosť bolo kecov... Vy ste predsa zvedavý ako a či vývojári očakávania naplnili...

Tak teda : Triasli sa mi ruky, keď som dnes ten disk vkaladal do PS3-ky... Nabehlo známe logo, pár artworkow sa začalo na monitore striedať a hra začala svoju inštaláciu, ktorá síce trvá okolo 10 minút, avšak práve uloženie časti hry na harddisk robí z PS3-kovej verzie (vraj) plynulejšiu a bezproblémovejšiu hru oproti Xboxovej verzii. Dej sa začína na lodi prichádzajúcej do New Yorku...pardón... do Liberty city, kde po Nica príde jeho nepodarený bratranec Roman. Nico čakal, že príde do luxusu a bohatstva, avšak bratranec Roman je iba zadĺžený skrachovanec, topiaci sa v problémoch, ktorí vidí svoju záchranu práve v Nicovi.

Vy však tento úvod veľmi dobre poznáte, preto sa zameriam na prvé dojmy z hry ako takej... Dej sa odohráva síce v Liberty City, ktoré by malo byť každému fanúšikovi GTA známe minimálne z dvoch dielov, avšak prišla krutá realita.. Nič som nespoznával... Prvý kontakt s ulicou ma pocitovo vsadil do hry Godfather.. Len autá boli modernejšie a obchody osvetlenejšie. Jazda v aute je priam utrpením... Aspoň teda v tom starom Romanovom črepe.. Tak som si šlohol párádny športiak... Skončil som obtočený okolo prvého stĺpa.. snáď sa to postupne zlepší.. Ozaj.. keď už sme pri tom.. .prepnite si ovládanie na „CLASSIC“, pretože akcelerovať s tlačítkonm R2 a brzdiť X je skutočne scestné.. Avšak nevedel som sa ubrániť dojmu, že aj japonský zápasník sumo sa musí pohybovať obratnejšie.. šprin je ako keď ja kráčam.. . V prvých častiach hry vyzerá všetko tak pochmúrne, bezfarebne.. a skutočne tam Take two nemuseli tie vrecia odpadkov pchať úplne všade... Teraz trochu k bežnému životu v Liberty City – musím priznať, že pocit mŕtva tam skutočne nezažijete. Je zarážajúco zaujímavé len tak stáť a sledovať dianie okolo. Videl som ako chlapík utekal od nejakej vrieskajúcej ženskej ( asi jej čmajzol kabelku ) a začali ho naháňať dve policajné autá.. Komické bolo, keď chlapík skočil cez plot a policajné autá do seba vrazili.. Išiel som sa poštať od smiechu... Skúste len tak sotiť chlapíka, čo pojedá hot – dog... ten mu vypadne.. Dvihnite ho ( môžete dvihnúť čokoľvek ), zacielte na jeho tvár a vrazte mu ten hotdog do tváre... Celý ksicht bude mať od kečupu...

Pár slov k strieľaniu.. Toľko potrebná možnosť krytia sa skutočne podarila, z krytu môžete strieľať na neverímboha ( celkom efektné ) alebo cieliť a páliť vo vhodnej príležitosti... Hráčom GTA padne streľba úplne do ruky... príde Vám úplne prirodzená.. Kapitola sama o sebe je bitka.. Aj pri tých obyčajných chodcoch si iba s jedným úderom nevystačíte.. Musíte údery striedať.. Protivníci majú vysokú AI, rovnako ako policajti. Tí si ako vždy dopravné priestupky vôbec nevšímajú ( bodaj by to tak bolo u nás – viete o koľko by som bol bohatší? ) ale keď idú po Vás, máte problém... ak ste v okruhu ich hľadania treba hľadam malé uličky, aby ste sa z kruhu dostali – na dialnici nemáte šancu, pokiaľ už neovládate auto excelentne, čo je spočiatku fakt nemožné. Inak tento systém polície je podobný ako v Godfatherovi.Zbrane sa vykytujú dosť čato v rôznych zákutiach a určite ich zbadáte namä za tmy, pretože sú zvýraznené červeným svetlom okolo.

V hre sa vyskytujú priateľky, rovnako ako tomu bolo v San Andreas alebo v Canis Canem Edit. Nie su to povinné veci, ale občas sa zahrať na gentlemana, zobrať cicu von, zahrať si s ňou primitívny bowling či šípky nie je od veci... Najmä, keď Vás potom poriadne …. No veď viete.. Nie.. netešte sa.. nie je to vidieť. Moźno sa nejaká „horúca káva“ objaví... :-)))

Nemôžem povedať, žeby hra nebola zaujímavá od začiatku... Nečakal som, že budem na začatku bossom mafie... Mne sa to pomalé búranie Nicovej naivity nesmerne páči.

Toľko pár úvodných slov ( mám prejdené okolo 10 % )a verím, že zachováte vernosť Nicovi a budete so mnou sledovať jeho osud.

Zatial sa majte
Fruitík

 
  

 

 

 
 

 

Naetoo © 2007-2008 Naetoo - Slovenciny.com
Prísny zákaz akéhokoľvek ďalšieho kopírovania a reprodukovania obsahu webu bez povolenia autorov, textovej, grafickej alebo inej súčasti, pre ochranu autorských práv.